Aktualności

 

Zapraszamy na stronę 

https://spkurowice.edupage.org/

Znajdą tam Państwo dokumenty do pobrania, aktualności i fotorelacje dotyczące oddziałów szkolnych i przedszkolnych z Kurowic i z Woli Rakowej oraz inne informacje dotyczące funkcjonowania szkoły.


2020/2021

  

Kolejny raz dary zgromadzone w szkole dotarły do fundacji Gajusz!

ZA OKAZANE WSPARCIE DZIĘKUJEMY!

Rozpoczęcie roku szkolnego

Uczniowie Filii Szkoły Podstawowej w Kurowicach z/s w Woli Rakowej rozpoczynają rok szkolny o godz. 8.00 - Mszą Świętą w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Woli Rakowej, po której nastąpi uroczysta akademia w Szkole w Woli Rakowej.
Dowóz uczniów zgodnie z harmonogramem obowiązującym 2 września 2019 r.


 

 

2018/2019

 

Zakończenie akcji dla "Fundacji Gajusz"

Wszystkie zgromadzone dary dla podopiecznych zostały dostarczone do siedzimy fundacji. Dziękujemy za okazane serca i duże zaangażowanie w akcję.

     


Wyjazd do GOK w Brójcach na rozstrzygnięcie konkursu "Młodzież zapobiega pożarom"

Wszyscy uczestnicy konkursu plastycznego "Młodzież zapobiega pożarom" pojechali do Brójec na rozdanie nagród i dyplomów. Wśród uczniów naszej szkoły było bardzo dużo dzieci, które zdobyły miejsce na podium. Niektóre prace zakwalifikowały się na eliminacje powiatowe. Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom GRATULUJEMY!!


Mikołajki

Z samego rana przedszkolaków odwiedził długo oczekiwany gość - Św. Mikołaj. Wszystkie grupy pięknie wystąpiły dla Mikołaja i otrzymały cudowne prezenty. W starszych klasach, też pod choinką, nie zabrakło pięknych niespodzianek. Wszyscy bawili się przy smacznych poczęstunkach przygotowanych przez rodziców.


Akcja "Góra grosza" i Akcja dla Fundacji "Gajusz"

Samorząd szkolny zorganizował i zaprosił do udziału w dwóch akcjach charytatywnych. Do 10 grudnia będziemy zbierali środki higieniczne dla najmłodszych, podopiecznych Fundacji "Gajusz". Do końca stycznia będzie trwała akcja zbierania "grosików" dla najbiedniejszych dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych.


Dzień Pluszowego Misia (26 listopada)

Jest to jeden z najbardziej ulubionych dni przedszkolaków. Wszystkie dzieci przychodzą ze swoimi kochanymi misiami. W tym roku były jak zwykle wspaniałe zabawy, czytanie bajek, tańce, słodki poczęstunek, kanapki z miodkiem. Największą niespodzianką była wizyta Pluszowego Niedźwiadka, który przygotował dla dzieci drobne upominki.


Wyjazd do Planetarium (21 listopada)

Uczniowie szkoły i kl "0" odwiedzili "Planetarium" i uczestniczyli w pokazie "Kosmos dla najmłodszych". Dzieci zostały zapoznawane z Układem Słonecznym — jego położeniem w Drodze Mlecznej, a także ze Słońcem oraz planetami. Wszystkim  dzieciom podobał się taki sposób poznawania wszechświata.


Wyjazd na Przegląd Pieśni Patriotycznej do Kurowic (14 listopada)

Na zaproszenie Pań i przedszkolaków z Kurowic, pojechaliśmy do ich szkoły na Przegląd Pieśni Patriotycznej. Wszystkie przedszkolaki wyglądały tego dnia bardzo odświętnie i uroczyście. Przedszkolaki wykonały piękne, patriotyczne pieśni i dołożyły wszelkich starań, aby zaprezentować się najpiękniej jak potrafią. W nagrodę wszyscy zebrali gromkie brawa i otrzymali dyplomy.


Wizyta Leśnika (13 listopada)

Tego dnia naszym gościem był Pan Leśniczy z Nadleśnictwa w Brzezinach. Opowiedział dzieciom o tym w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy, w jaki sposób należy się o nie troszczyć, o właściwym zachowaniu się w lesie. Najbardziej aktywnym uczestnikom podarował książki a wszyscy otrzymali upominki w postaci pięknych przypinek. Za wizytę serdecznie dziękujemy!!


Bicie rekordu dla Niepodległej (9 listopada)

Ten dzień był wyjątkowy dla wszystkich Polaków. U nas obchody 100 lecia odzyskania niepodległości również wyglądały bardzo uroczyście. Uczniowie klasy II przygotowali piękny apel pokazujący w skrócie historię Polski. O godz. 11.11 wszyscy zaśpiewaliśmy hymn Polski, przyłączając się tym samym do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu dla Niepodległej.


Konkurs piosenki patriotycznej "Nasza Ojczyzna"(29 października)

Wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie piosenki. Każda grupa zaprezentowała wspólny utwór. Dodatkowo uczniowie starszych klas zaprezentowali umiejętności wokalne w utworach śpiewanych solo. Wszyscy wyglądali i śpiewali wspaniale, a jury miało wielki problem z wyłonieniem zwycięzców. Zdjęcia do obejrzenia w galerii.


Dzień Drzewa (10 października)

W Polsce Dzień Drzewa odbywa się od około 2002 r. Jest organizowany przez stowarzyszenia ekologiczne, szkoły i nadleśnictwa. W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew. W tym roku uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do tej akcji. Wspólnie chcemy dbać o czystość i zdrowie Ziemi.


Spotkanie z Policjantem (9 października)

Tego dnia naszą szkołę odwiedził Pan Dzielnicowy -sierżant sztabowy Rajmund Miernik, który opowiadał o bezpiecznym zachowaniu się na drodze, tłumaczył jak należy zachować się w razie ataku groźnego psa czy podczas zaczepek przez osobę nieznajomą. Lekcję uatrakcyjniły pokazy tresury i posłuszeństwa psa policyjnego, którego opiekunem jest st. asp. Grzegorz Kisiel.


Lekcja w Bibliotece w Brójcach (2 października)

We wtorek dzieci klas "0" i kl. "I" były w Domu Kultury w Brójcach, gdzie odbyła się lekcja biblioteczna. w jej trakcie dzieci poznały różne rodzaje literatury oraz wykonały prace plastyczne do książki I. Chmielewskiej "Kłopot". Dziękujemy Pracownikom Domu Kultury za miłe i serdeczne przyjęcie.


Ogólnopolskie ważenie plecaków

We wrześniu, zgodnie z zapowiedziami minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej, odbyło się ogólnopolskie ważenie tornistrów szkolnych.

     


Obchody Pierwszego Dnia Jesieni (23 września)

Tego dnia wszystkie dzieci ubrały się w jesienne kolory. Zgromadziliśmy jesienne skarby w kącikach przyrody, spacerowaliśmy i szukaliśmy śladów jesieni. Powstały piękne prace plastyczne i śpiewaliśmy jesienne piosenki.

Jak się bawiliśmy można obejrzeć w Galerii.


Obchody Dnia Przedszkolaka (20 września)

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w naszym  Przedszkolu  zorganizowane zostały gry i zabawy dla dzieci. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz największej atrakcji -  pysznego tortu. Było wesoło i kolorowo.

Zdjęcia z tej uroczystości do obejrzenia w Galerii.


 

2017/2018

 

Laureaci Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt.: "Młodzież Zapobiega Pożarom"


Walentynki

14 lutego Samorząd Szkolny zorganizował Pocztę Walentynkową. Wszyscy uczniowie mogli obdarować koleżankę lub kolegę piękną kartką. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów. Dzieci wykonały też kartki dla swoich Rodziców.


Akcja charytatywna dla Fundacji "Gajusz"

W tym roku po raz pierwszy zbieraliśmy środki  higieniczne dla podopiecznych Fundacji "Gajusz". Dzięki zaangażowaniu uczniów i Rodziców zebraliśmy paczki, które przed świętami dotarły do dzieci.

Dziękujemy za wrażliwość i otwartość na potrzeby drugiego człowieka. Ofiarowana pomoc jest dowodem serdeczności, współczucia oraz ludzkiej solidarności.


Czekając, kiedy wzejdzie wigilijna gwiazda
Do wpół zmarzniętej szyby przywarł chłopiec mały.
Patrzył - zimowe ptaki wracały do gniazda,
Jakby tego wieczoru też świętować chciały.
Niegdyś gwiazda z Betlejem mędrców prowadziła,
Dziś znak daje, by zasiąść do świętej wieczerzy,
By biel opłatka ludzkie waśnie pogodziła,
A w sercu znów zamieszkał Ten, co "w żłobie leży".
Chwila jedna! Przy Tobie nikną odległości,
Co szare - zmienia się w odświętne, tajemnicze.
Daj nam więcej dni takich, spragnionych miłości,
Niech świat przy żłóbku Twoim odmienia oblicze.

Ciepłych i rodzinnych
świąt Bożego Narodzenia
oraz samych sukcesów
w nadchodzącym Nowym 2018 Roku życzy:

Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy SP w Woli Rakowej.


Wyjazd do Domu Kultury w Brójcach

7 grudnia uczniowie naszej szkoły oraz kl."0" wzięli udział w pogadance zorganizowanej w Domu Kultury, dotyczącej bezpieczeństwa podczas prac w gospodarstwie.

   


Wyniki konkursu „Aniołek Bożonarodzeniowy”

Zdjęcia z rozstrzygnięcia konkursu do obejrzenia w Galerii.

Grupa 3,4 latków

I miejsce:

 • Kinga Woźna – SP w Kurowicach

II miejsce:

 • Wiktoria Świderek – SP w Woli Rakowej
 • Michał Jagieła – SP w Woli Rakowej
 • Wiktoria Władyczuk – Przedszkole w Bukowcu
 • Oskar Kubiak – SP w Kurowicach
 • Julia Niewiadoma – SP w Kurowicach

III miejsce:

 • Dawid Klepacz – SP w Woli Rakowej
 • Lena Turek – SP w Kurowicach

Wyróżnienie:

 • Helena Dybowska – SP w Woli Rakowej
 • Oliwia Potargowicz – SP w Kurowicach
Grupa 5,6 latków

I miejsce:

 • Natalia Dudek – Przedszkole w Bukowcu
 • Szymon Derach – SP w Woli Rakowej
 • Roksana Woszto- SP w Woli Rakowej
 • Oliwier Zamaria - SP w Woli Rakowej

II miejsce:

 • Bartek Dzidek – SP w Woli Rakowej
 • Jakub Paluch – SP w Kurowicach
 • Jan Frączkowski – SP w Kurowicach

III miejsce:

 • Marlena Sójka – SP w Kurowicach
 • Nina Pierzchała – Przedszkole  w Bukowcu
 • Liwia Adamus – Przedszkole w Bukowcu
 • Helena Sadowska- Miejskie Przedszkole nr 233 w Łodzi, ul. Kolumny 301

Wyróżnienie:

 • Maja Popek – SP w Woli Rakowej
 • Kacper Pyśniak – SP w Woli Rakowej
 • Lena Gąsiorek – Przedszkole w Bukowcu
 • Szymon Pyśniak – Przedszkole w Bukowcu

Uroczyste rozdanie nagród nastąpi  13.12.2017r.o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej w Woli Rakowej. Przewidywany czas imprezy około 2 godzin. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników konkursu wraz z wychowawcami.


Dzień biało -czerwony w naszej szkole

W dniu 10 listopada wszyscy uczniowie naszej szkoły ubrali się w kolory narodowe, aby uczcić 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie wszystkich klas wykonali flagi. Pieśni patriotyczne,których słuchaliśmy podczas audycji muzycznej, pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.      

    


Wyjazd do Planetarium

W dniu 17 października została zorganizowana wycieczka kl. I i III oraz kl. "0" do Łodzi. Dzieci odwiedziły Planetarium EC1, gdzie obejrzały seans "Dwa szkiełka". Podczas projekcji dzieci, wraz z bohaterami, odbyły podróż do  czterech księżyców Jowisza, pierścieni Saturna oraz niezwykłych struktur innych galaktyk.


Pierwszy Dzień Jesieni

Wrzesień (J. Ficowska)

Jeszcze lato nie odeszło,
a już jesień bliska.

Wrzesień milczkiem borowiki
skrył we wrzosowiskach,
na polany rude rydze
stadkami wygonił,

i rumiane jabłka strąca
raz po raz jabłoni...

 

W dniu 22.09 cała szkoła wspólnie witała Panią Jesień. W tym dniu obowiązywały kolory: żółty, czerwony, brązowy i pomarańczowy. Dużo rozmawialiśmy o tej porze roku, szukaliśmy jesiennych skarbów, kolorowaliśmy i śpiewaliśmy piosenki. Z darów jesieni przedszkolaki wykonały pyszne sałatki.

 


Obchody Dnia Przedszkolaka

W dniu 19.09 kolejny już raz obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Wszystkie grupy przedszkolne miały zorganizowane szereg zabaw i atrakcji. Starszaki i średniaki brały udział w zabawach terenowych. Maluszki bawiły się w przedszkolu ze swoją Panią. Uwieńczeniem i największą niespodzianką dnia był pyszny tort. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały certyfikaty. Zdjęcia z tego dnia do obejrzenia w galerii.


 

Występ cyrku "Szok"

W dn. 15. 09 na sali gimnastycznej zrobiło się bardzo wesoło za sprawą artystów z cyrku „Szok”. Oglądaliśmy żonglerkę, tresurę pieska oraz gołębi.
Chwilę grozy przeżyliśmy, gdy na scenie pojawił się wąż, jednak znaleźli się odważni, którzy trzymali go na swoich rękach. Do śmiechu rozbawił nas klown, ale największy aplauz zebrał gigantyczny miś polarny z dużym talentem tanecznym.

  


Wizyta policjantów w naszej szkole

W dniu 12.09 odwiedzili nas panowie policjanci z KP Rzgów : Sebastian Swaczyna, Grzegorz Stasiak. Opowiadali dzieciom o swojej pracy, oraz o tym jak bezpiecznie zachowywać się na drodze. Pokazali,  jak bronić się podczas ataku psa i tłumaczyli,  co robić, gdy zaczepi nas nieznajomy. Dzieciom najbardziej podobało się oglądanie atrybutów związanych z pracą policjanta.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Dnia 4 września 2017 roku uczniowie rozpoczynają rok szkolny o  godz. 8.00 - Mszą Świętą w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Woli Rakowej, po której nastąpi uroczysta akademia.

Dowóz uczniów zgodnie z harmonogramem obowiązującym w roku szkolnym 2016/2017.  


 

2016/2017

 

Witajcie wakacje!

23 czerwca 2017 roku uczniowie pożegnali rok szkolny 2016/2017 uroczystą akademią na sali gimnastycznej. Tradycyjnie był program artystyczny w wykonaniu uczniów klasy IIC oraz  nagrody i wyróżnienia dla najlepszych uczniów. Świadectwa rozdane, dlatego śmiało można więc już zakrzyknąć WAKACJE WITAJCIE!


14 czerwca 2017 roku  uczniowie klasy „0”, II i III pojechali do Torunia – miasta M. Kopernika. Zwiedzanie rozpoczęli  od wizyty w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie wszyscy świetnie się bawili i zgłębiali tajniki nauki i techniki, poznawali prawa rządzące światem w bardzo zabawny i ciekawy sposób. Wrażeń było co niemiara, a prawdziwy młyn w głowie na długo pozostanie w ich pamięci. Muszą  wrócić tam jeszcze raz. Dalej odbyło się zwiedzanie Starego Miasta i co najważniejsze zakup przepysznych toruńskich pierników oraz pamiątek. Zwiedzanie miasta zakończyło się rejsem statkiem po Wiśle. Pogoda sprzyjała i wiał pomyślny wiatr.

Wszyscy wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.


"W dniu tak pięknym i wspaniałym życzymy Wam sercem całym,
dużo szczęścia, stu lat życia, samych szóstek do zdobycia."

Dzień Dziecka 1 czerwca  2017r. to święto wszystkich dzieci.
Słodki i sportowy, a przede wszystkim wesoły. Tak można powiedzieć o dniu 1 czerwca w naszej szkole - to zwykły dzień pracy, jednak jakże inny od pozostałych. Nikt nie przyniósł tego dnia książek i zeszytów, ale uśmiech na twarzy i ochotę na wspólną zabawę. Wszyscy uczniowie rozpoczęli zajęcia  od słodkiego  poczęstunku.  Dalsza część dnia upłynęła na zabawach, konkursach  i zajęciach sportowych na boisku. Na zakończenie dzieci mogły delektować się swoim ulubionym przysmakiem – lodami.


 W dniu 19.05.2017 roku znów gościliśmy  strażaków z Komendy Powiatowej w Koluszkach. Przy wspaniałej pogodzie wszystkim dopisywał humor i dobrze się bawili.


W dniu 18.05.2017 roku o godz. 9.30 rozpoczęły się w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Brójcach Gminne Eliminacje Konkursu Recytatorskiego "Świerszczykowe wierszyki". Komisja po wysłuchaniu 31 uczestników ( w tym 10 z naszej szkoły) postanowiła przyznać nagrody.

Do wielkiego finału wojewódzkiego w Łódzkim Domu Kultury ( 04.06.2017 r.) zakwalifikowało się 10 uczniów, w tym dwoje z naszej szkoły : Jakub Jasiński i Mateusz Woszto.

Miłą niespodzianką dla dzieci był interaktywny pokaz balonowej magii, z wykorzystaniem balonów różnych kształtów- "Balonowe Show" .


Dnia 17 maja 2017 roku czworo uczniów z naszej szkoły: Magdalena Gajda, Martyna Pytka, Jakub Chmielewski i Norbert Gumola brało udział w - I Międzygminnym Konkursie Wiedzowo- Sportowym "Biegiem po wiedzę" dla klas III. Wszyscy dzielnie rywalizowali ze sobą, dobrze się bawili i dostali nagrody.


W dniu 17 maja 2017 roku uczniowie po raz kolejny gościli funkcjonariuszy policji i straży. Podczas spotkania mundurowi rozmawiali z uczniami na temat ich bezpieczeństwa. Dzieci aktywnie i z wielkimi emocjami uczestniczyły w spotkaniu.
Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie samochodu policyjnego i strażackiego, oraz możliwość przymierzania akcesoriów przyniesionych przez gości np: czapki policyjnej czy kamizelki kuloodpornej. Uczniowie długo zapamiętają spotkanie, które było bardzo ciekawe i emocjonujące, co potwierdziły reakcje uczniów.


12 i 15 maja 2017roku oddziały przedszkolne kolejny czwarty raz miały okazję uczestniczyć w Powiatowej Olimpiadzie Przedszkolaków w Rzeczycy.  Rywalizacja była zacięta. Każdy starał się pokonać jak najszybciej i najdokładniej tor przeszkód. Dzieci bardzo się starały i  dostały piękne medale z których były dumne.


W poniedziałek 24 kwietnia 2017 roku obchodziliśmy "Dzień Ziemi". Uczniowie rozmawiali o potrzebach oszczędzania energii i innych działań na rzecz ochrony naszego środowiska. Posadzili swoje drzewko.


Niech nadchodzące Święta Wielkiej Nocy

przyniosą wszystkim same radosne i szczęśliwe dni

oraz będą doskonałą okazją do spędzenia wspaniałych chwil w gronie najbliższych.

życzy

Dyrekcja wraz z pracownikami


Dnia 12 kwietnia 2017 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste spotkanie związane ze Świętami Wielkiej Nocy przygotowane przez uczniów klasy IIID.  Wiersze i piosenki przybliżyły wszystkim piękne polskie zwyczaje i tradycje związane z tymi najważniejszymi w roku świętami. Na zakończenie spotkana p. Dyrektor Dorota Roman podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości oraz złożyła całej społeczności szkolnej  najserdeczniejsze życzenia świąteczne.


W dniu 11 i 12 kwietnia 2017 roku odbyły się zajęcia edukacyjne prowadzone przez pana Dariusza Serafińskiego, który ma „Pasieka w Lipce – Pszczeli Świat” i  jest pszczelarzem. Uczniowie poznali najważniejsze informacje dotyczące życia pszczół i obserwowali ich pracę w oszklonym ulu. Mieli okazję zobaczyć z bliska królową pszczół. Ubrali się w kombinezony, aby wyjąć z ula ramki z miodem. Następnie degustowali zdrowy i smaczny miód.


Palenie marzanny to stary zwyczaj słowiański. Marzanna jako symbol zimy, którą w rytualny sposób palono bądź topiono, miała przywołać wiosnę i zapewnić urodzaj. Takie pożegnanie zimy w naszej szkole miało miejsce we wtorek 21 marca 2017 roku. Kukłę marzanny przygotowali uczniowie z klas: O, II i III  oraz przedszkolaki. Z utęsknieniem oczekujemy wiosny, słońca i zieleni, mamy więc nadzieję, że dzięki podpaleniu marzanny zima przez kilka najbliższych miesięcy już do nas nie wróci.


Dnia 16 marca 2017 roku wybraliśmy się do kina ODEON w Koluszkach na film pt. „Był sobie pies”. Film pokazuje najróżniejsze strony  odpowiedzialności: pozytywne i negatywne, radosne i bolesne. Jednocześnie przypomina, że to od człowieka, a nie psa, zależy, jak będzie wyglądała łącząca ich relacja. Pies okazuje przecież tyle serce, ile okaże się jemu. Pełen obraz przemijania pieskiego życia, na tle losów różnych postaci wyciska łzy i budzi  współczucie.

Ta barwna opowieść skłoniła wszystkich do przemyśleń i innego spojrzenia na swoje zwierzaki. I chyba taki właśnie cel przyświecał twórcom, którzy bardzo umiejętnie rozbudzili drzemiącą w każdym człowieku wrażliwość na drugą istotę. To doskonała edukacja i wartościowa nauka na całe, nawet te dorosłe życie.


Bezpiecznych, wesołych, śnieżnych i słonecznych ferii życzy Dyrekcja i Rada Pedagogiczna Zespołu. 


Dnia 13.01.2017 roku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Dla kochanych gości dzieci z klasy II przygotowały wspaniały program artystyczny, a rodzice  poczęstunek w postaci ciasta, kawy i  herbaty. Dzieci mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone w naszej placówce chwile na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci jak i Babć oraz Dziadków.


 

Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia,

ciepłych chwil w rodzinnej atmosferze

oraz niezapomnianej pełnej magii

nocy sylwestrowej

życzy


22 grudnia 2016 roku -  ostatni dzień w szkole przed Bożym Narodzeniem. Jasełka, kolędy i spotkanie z Mikołajem.


    W dniu 14 grudnia 2016 roku uczniowie byli się na wycieczce autokarowej w  Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce na warsztatach bożonarodzeniowych. W trakcie wycieczki zwiedzali odrestaurowany dwór rodu Orpiszewskich, gdzie mieszkała narzeczona Fryderyka Chopina. Mogli obejrzeć wszystkie dostępne dla zwiedzających pomieszczenia. Dzieci zachwycały się przepięknymi meblami, a także zachowanymi instrumentami i obrazami. W trakcie spaceru po skansenie poznawały dawne zagrody, domy i wiatrak.  Dzięki ciekawej prezentacji multimedialnej zapoznali się z historią dawnych właścicieli Kłóbki. Dzieci brały udział w wielu warsztatach praktycznych: tworzyły świąteczny bożonarodzeniowy stroik, lepiły i malowały ozdoby choinkowe z masy solnej i papieru, oraz własnoręcznie wykonywały i ozdabiały pierniki. Skosztowały też smacznej pieczonej kiełbasy. Celem wycieczki było poznawanie historii i tradycji najbliższych okolic naszego regionu. Dzieci oprócz wykonanych przez siebie wytworów, przywieźli ze sobą miłe wspomnienia.


W dniu 8 grudnia 2016 roku uczniowie po raz kolejny gościli funkcjonariuszy policji z Komendy Powiatowej w Koluszkach. Podczas spotkania mundurowi rozmawiali z uczniami na temat ich bezpieczeństwa. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu.
Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie samochodu policyjnego i możliwość przymierzania akcesoriów przyniesionych przez gości np: czapki policyjnej czy kamizelki kuloodpornej. Uczniowie długo zapamiętają spotkanie, które było bardzo ciekawe i emocjonujące, co potwierdziły reakcje uczniów.


"Święty z niespodziankami"
Idzie dobry święty , uśmiecha się w koło,
Grzecznym dzieciom biją serduszka wesoło.
Niesie w dużym worku słodyczy bez liku,
Pełno dzisiaj wszędzie radości i krzyku.

 W dniu 6 grudnia 2016 roku jak co roku były mikołajki. Było słodko, przybył Mikołaj i rozdawał prezenty.


W poniedziałek 5 grudnia 2016 roku uczniowie "0", kl.IIC, IIIC i IIID byli w Szkole Podstawowej w Bukowcu na przedstawieniu pt.: „Królowa śniegu”, które przygotował Amatorski Teatr Nauczycieli i Rodziców „Gwiazdozbiór”. Bardzo, bardzo wszystkim się podobało.


 Dnia 28 listopada 2016 roku uczniowie zerówki byli na wycieczce w Urzędzie Pocztowym w Łodzi


 Dnia 25 listopada 2016 roku uczniowie przedszkoli i zerówki świętowali "Dzień Pluszowego Misia" 

Dnia 15 października 2016 roku uczniowie zerówki, klasy drugiej i trzeciej wyruszyli na wycieczkę do Łodzi na największą  w Polsce Wystawę  Budowli z Klocków LEGO, która mieściła się w  Sukcesji. Oprócz największego na świecie Titanica wykonanego z klocków Lego dzieci zobaczyły m.in: figurę Roberta Lewandowskiego w skali 1:1 oraz imponującą kolekcję Star Wars - wśród eksponatów m.in. 2-metrowy Gwiezdny Niszczyciel, Sokół Millenium, X-Wing i ogromnego Lorda Vadera. 
Budowle z klocków przedstawiały  architekturę zabytkową i współczesną, bohaterów filmów i bajek. Wśród atrakcji było  między innymi  ogromne lotnisko z modelami samolotów z I i II wojny światowej.
Dzieci były bardzo zachwycone ogromnym, kolorowym miasteczkiem LEGO City, w którym znajdował  się lunapark z interaktywnymi karuzelami, a kolejki z pociągami uruchamiane były za pomocą przycisków.
Nasze maluszki najbardziej cieszyły się ze strefy zabawy klockami LEGO. Znajdowały się  tam stoliki do układania klocków, strefa Duplo dla najmłodszych oraz gry edukacyjne. Dzieciaki  bardzo dzielnie się spisywały i szczęśliwe wróciły do szkoły.


Wiersze i pieśni patriotyczne złożyły się na wyjątkowy klimat. Dzień 11 listopada 2016r. został zaprezentowany przez uczniów klasy trzeciej  jako finał i uwieńczenie długiej drogi Polaków ku niepodległości.

Dzięki inscenizacji młodsi koledzy i koleżanki  ubrani w barwy biało – czerwone mogli się dowiedzieć dlaczego 11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Jest to dzień radosny, w którym wszędzie gdzie są Polacy, obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości. Prawie sto lat temu 11 listopada 1918 r. po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Ponownie mogliśmy cieszyć się Ojczyzną, która przez wiele lat zawłaszczona była przez Rosję, Prusy i Austrię.


W dniach 7, 8, 9 listopada 2016 r. uczniowie byli na wycieczce w Castoramie.

W ramach projektu sklepu Castorama mieliśmy okazję uczestniczyć 
w niezwykłych warsztatach MAJSTERKOWO w Castoramie  w Łodzi. 

Cztery klasy „0”, II, IIIC i IIID udały się na wycieczkę do Castoramy. Ideą  warsztatów Majsterkowo jest rozwijanie u dzieci zdolności manualnych, pobudzanie wyobraźni a także zwiększenie ich świadomości ekologicznej oraz rozwijanie zainteresowań w kierunku majsterkowania. Dzieci z pomocą wykwalifikowanych pracowników Castoramy wykonywały ciężarówki i  pociągi z drewnianych elementów z użyciem gwoździ, młotków i kleju. Po skonstruowaniu uczniowie żwawo przystąpili do oklejania swoich przedmiotów, naklejkami, wedle swoich upodobań i pomysłowości. Z niewielką pomocą opiekunów każdy złożył swoją zabawkę.  Wszyscy w pełni zaangażowani w wykonanie zadania, spisali się rewelacyjnie!

Po zakończeniu pracy zostały obdarowane upominki z Castoramy. Była to bardzo fajna a przede wszystkim praktyczna wycieczka, która rozbudziła pasję dzieci do majsterkowania.


Dzień 14 października 2016 roku (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych (zgodnie z art. 74KN). W tym dniu w godz. 8.00-10.00 odbędzie się  uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej i przedstawienie wykonaniu uczniów klasy drugiej. Tego dnia wszyscy uczniowie przychodzą w stroju galowym.


Dnia 11 października 2016 roku uczniowie zerówki, klasy drugiej i trzeciej byli na wycieczce w Planetarium w Łodzi,  gdzie mieli okazję obserwować symulację gwieździstego nieba. Dzieci poznały również historię wielu gwiazdozbiorów.


Dnia 16 września 2016 roku uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji "Sprzątanie Świata", sprzątając teren wokół szkoły.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

W dniu 1września 2016r. zapraszamy wszystkich uczniów w Woli Rakowej na inaugurację roku szkolnego 2016/2017. Uroczystość rozpocznie się o godz. 8.00 - Mszą Świętą w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Woli Rakowej, po której nastąpi uroczysta akademia.