Biblioteka

"Książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę, mówiła Patricia. Dzięki nim uczysz się, mądrzejesz, podróżujesz, marzysz, wyobrażasz sobie, przeżywasz losy innych, swoje życie mnożysz razy tysiąc. Ciekawe, czy ktoś da ci więcej za tak niewiele. Pomagają też odpędzić różne złe rzeczy – samotność, upiory i tym podobne …"

Arturo Pérez-Reverte – "Królowa Południa"

Biblioteką opiekuje się Pani  mgr Jolanta Waszkowska

wtorek godz. 8.00 - 11.00

czwartek godz. 8.00 - 11.00

Bierzemy udział w akcji "Czytamy dzieciom" - raz w tygodniu na długiej przerwie Pani Jolanta Waszkowska w bibliotece prowadzi spotkania - czytanie bajek dla poszczególnych klas - "0", IIC, IIIC, IIID.

Lista lektur dla klas: II i III

Klasa II

1. Październik - Jan Grabowski - „Puc, Bursztyn i goście” – fragmenty w klasie.
  2. Początek grudnia - Jan Grabowski - „Puc, Bursztyn i goście” – czytają sami.
  3. Przełom luty/marzec – Alina i Czesław Centkiewicz „Zaczarowana zagroda” – czytają sami.
  4. Przełom marzec/kwiecień - Hans Christian Andersen - „Brzydkie kaczątko” – czytają sami.
  5. Przełom maj/czerwiec - Charles Perrault - „Czerwony  Kapturek” – czytają sami.

Klasa III

1. Hans Christian Andersen – „Baśnie”
  2. Jan Brzechwa, Brzechwa dzieciom (wybrane wiersze)
  3. Roksana Jędrzejewska-Wróbel – „Siedmiu wspaniałych”